Medikal

Tıbbi Cihaz Üretimi

Ütaksis Tıbbi cihaz ve Medikal sektöründe üretilen ürünler için kolay kullanım imkanı sunmaktadır. ISO-13485 kapsamında üretilmesi gereken ürünlerin izlenebilirlik ve denetlenebilirlik ihtiyacına rahatlıkla cevap verebilmektedir. Üretilecek olan ürün hammadde girişinde verilen numara ile başlayıp Tıbbi cihaz sektörüne özel bazı süreçleri kolaylıkla takip ve izleme imkanı sağlamaktadır.

Vücuda yerleştirilebilen implantlar gama ışınına tabi olduğu için ilgili süreci ve gama sertifika bilgilerini takip imkanı vermektedir.

Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen ve bir e-Devlet uygulaması olan ÜTS (Ürün Takip Sistemi) ile olan entegrasyon sayesinde sadece üreticiler için değil aynı zamanda ithalatçı firmalar içinde çözümler sunmaktadır. ÜTS sisteminde üretilen veya ithal edilen bütün ürünlerin kayıt işleminden sonra, üretim veya ithalat bildirimleri ile beraber verme ve alma bildirimleri sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu işlem esnasında kullanıcı bazlı hataların önüne geçen Ütaksis FIFO (ilk giren, ilk çıkar) yöntemi kullanılarak süreci hızlı, düzenli ve hatasız bir şekilde yönetmenize imkan sunmaktadır.

To Top